sobota, 30 stycznia 2010

Porozmawiajmy o alpakach


"Gorliwość neofity" sprawia że cały dzień myślę tylko co by tu napisać na moim nowiuśkim blogu (zamiast myśleć o pożytecznych rzeczach..:p) i wymyśliłam że dobrze będzie zacząć od Futrzastej Doskonałości, Władcy andyjskich pastwisk- Alpaki. Taka alpaka- niby fajtłapa ale z drugiej strony krwawy łowca. Niby potulna ale tak naprawdę to nieobliczlany drapieżnik. Do tego ma najlepszej jakości futro na świecie! (brudne lamy wymiękają) Wyobrażam sobie jak dziko kłusuje i wiatr rozwiewa jej futro... czysta poezja:)  Dorzucam link do filmiku ilustrującego jej groźne oblicze.

Może ktoś chce się przyłączyć do fanklubu "Alpakamylife"?:p

4 komentarze:

 1. alpaki polują :) ? jestem w szoku. słodkości !

  OdpowiedzUsuń
 2. I to jak polują futrzaste dzikusy! (choć póki co to tylko moja prywatna teoria..:p)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kilka słów sprostowania.Alpaki nie są fajtłapami,alpaki nie polują,nie sa drapieżnikami.Alpaka jest łagodnym roślinożercą,który zachował wiele pierwotnych instynktów charakterystycznych dla zwierząt dzikich.Co do tego włdztwa nad pastwiskami andyjskimi to też nie do końca tak jest.
  Pozdrawiamy ,,Los alpaqueros"

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm... mam swoje subietktywne poetyckie spojrzenie na temat tego futrzaka, nie trzeba prostować:p Ale dziękuję i pozdrawiam "współ- pasjonatów":)

  OdpowiedzUsuń