poniedziałek, 29 października 2012

Terapia - odcinek 4, poziom eskpert

Ostatnie spotkanie dotyczyło alkoholowych konfliktów z prawem, każdy uczestnik terapii siłą rzeczy takowy miał, tak że mieliśmy okazję ponarzekać  na system.
Okazuje się że terapia edykacyjno- motywująca jest wynalazkiem wyłącznie małopolskim. Inne samorządy nie miały takich błyskotyliwych pomysłów.
Możliwe też że mają nastąpić zmiany w prawie (ktoś odzyskał zdrowy rozsądek?) i jesteśmy jednymi z ostatnich alkoholowych rowerzystów którzy mieli okazję przeżyć przygodę w ośrodku leczenia uzależnień.
Poplotkowaliśmy też trochę, jeden z kolegów z grupy podobno uciekł ze spotkania 3 tygodnie temu jak się dowiedział że będzie badanie alkomatem :p Drugi też uciekł ale najpierw zrobił pijacką awanturę i ma teraz przechlapane :p

Wypenialiśmy też kwestionariusz "Program rządowy" (właściwie tylko zaczęliśmy), każący się nam wcielić w eksperta rządowego odpowiedzialnego za kwestie alkoholowe. Mieliśmy przedyskutować np takie tematy:

1. Czy sprzedaż alkoholu w sklepach, restauracjach i pubach powinna byc w jakiś sposób ograniczona?
2. Czy sensowne jest podnoszenie cen za wyroby alkoholowe, aby przez to zmniejszyć spożycie alkoholu?
3. Czy ze względu na niezezpiczeństwa jakie wiążą się ze spożyciem alkolohu, jego picie powinno być całkowicie zabronione?
4. Jak powinna się zachowywać policja, gdy osoba będąca pod wpływem alkoholu mocno się awanturuje?

Itd. Na większość pytań padła od grupy odpowiedź "nie", jako uzasadnienie: "prohibicja nic nie pomogła", "wszystko jest dla ludzi", "bez przesady" :)

Jeszcze tylko 2 spotkania mi zostały.. Co to będzie potem.. kto się mną zajmie....
Kłaniam się:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz